
Drivetrain
| Transmission | |
| Clutch | Wet multiplate with coil springs |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Chain Type | #520 Chain; 16T/45T |
Suspension
| Front Travel | 4.9 in (125 mm) |
| Rear Travel | 4.9 in (125 mm) |
| Front Suspension | Independent Double Wishbone |
| Rear Suspension | Independent |
Brakes
| Front Braking System | Dual Hydraulic Disc |
| Rear Braking System | Dual Hydraulic Disc |
Tires
| Front Tire | 130/60-B19 |
| Rear Tire | 180/55-B18 |
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum. Dunlop® Harley-Davidson Series tires. |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 41.2" h |
| Rake / Trail | 26° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Seat Height | 31.6 in |
| Ground Clearance | 5.3 in (135 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 315 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | 6 / Limited |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
What type of fuel does a 2026 Honda Navi use?
A 2026 Honda Navi uses Gasoline.
What engine does the 2026 Honda Navi have?
The 2026 Honda Navi is equipped with a 109cc 4-stroke I1 engine.
What type of engine does the 2026 Honda Navi have?
The 2026 Honda Navi is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 Honda Navi have Automatic climate control?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Honda Navi have Backup camera?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Honda Navi have Heated seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Honda Navi have Apple CarPlay?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Honda Navi have Android Auto?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Honda Navi have Bluetooth?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Honda Navi have Keyless entry?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Honda Navi have Push start?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Push start.
Does the 2026 Honda Navi have Navigation?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Honda Navi have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Honda Navi have Leather seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Honda Navi have Wireless phone charging?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Honda Navi have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Honda Navi have Wifi hotspot?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Honda Navi have Third row seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Honda Navi have Tow package?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Honda Navi have Head up display?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Honda Navi have Cooled seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Cooled seats.

