
Drivetrain
| Transmission | 6 speed |
| Gearbox | 6-speed |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork |
| Rear Suspension | Twin shocks |
| Front Travel | 5.1 in (130 mm) |
| Rear Travel | 4 in (102 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. ABS. 4-piston |
| Rear Braking System | Single disc. ABS. 4-piston |
Tires
| Front Tire | 130/70-B19 |
| Rear Tire | 180/65-B16 |
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum wheels. Dunlop Harley-Davidson Series, bias blackwall tires. |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 47.4" w x 48.7" h |
| Rake / Trail | 173° |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Seat Height | 26.6 in (676 mm) |
| Ground Clearance | 5.5 in (140 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 802 lbs (363.8 kg) |
Lights & Safety
| Lighting | LED headlight |
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe use?
A 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have?
The 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe has a drivetrain.
What type of engine does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have?
The 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Automatic climate control?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Backup camera?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Heated seats?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Apple CarPlay?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Android Auto?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Bluetooth?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Keyless entry?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Push start?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Push start.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Navigation?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Leather seats?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Wireless phone charging?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Wifi hotspot?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Third row seats?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Tow package?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Head up display?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe have Cooled seats?
No, the 2026 Honda FourTrax Foreman Rubicon 4x4 Automatic DCT EPS Deluxe is not equipped with Cooled seats.

