Hot

Drivetrain
| Transmission | |
| Gearbox | 5-speed |
| Clutch | |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Chain Type | #520 Chain; 16T/45T |
Suspension
| Front Suspension | Independent Double Wishbone |
| Rear Suspension | Independent Double A-Arm |
| Front Travel | 4.3 in (109 mm) |
| Rear Travel | 5.4 in (137 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Dual Hydraulic Disc |
| Rear Braking System | Hydraulic Disc |
Tires
| Front Tire | 120/70-ZR17 |
| Rear Tire | 190/50-ZR17 |
| Wheels | Aluminum |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 39.4" h |
| Rake / Trail | 23° / 4" |
| Wheelbase | 55.5 in (410 mm) |
| Seat Height | 31.9 in |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 4.7 gal (17.8 L) |
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Standard |
Weights
| Dry Weight | 286.6 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | 12 / Limited |
| Lighting | Twin LED headlamp |
| Instrumentation | Analogue-style tachometer and multi-function dual-window LCD screen |
What type of fuel does a 2026 Honda CRF 125F use?
A 2026 Honda CRF 125F uses Gasoline.
What engine does the 2026 Honda CRF 125F have?
The 2026 Honda CRF 125F is equipped with a 125cc 4-stroke I1 engine.
What type of engine does the 2026 Honda CRF 125F have?
The 2026 Honda CRF 125F is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Automatic climate control?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Backup camera?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Heated seats?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Apple CarPlay?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Android Auto?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Bluetooth?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Keyless entry?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Push start?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Push start.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Navigation?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Leather seats?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Wireless phone charging?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Wifi hotspot?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Third row seats?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Tow package?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Head up display?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Honda CRF 125F have Cooled seats?
No, the 2026 Honda CRF 125F is not equipped with Cooled seats.

