
Drivetrain
| Transmission Type | Shaft drive (cardan) |
| Transmission | |
| Gearbox | 5-speed |
| Clutch | |
| Chain Type | #520 Chain; 16T/45T |
Suspension
| Front Suspension | 45.0mm cartridge fork with anti-dive system, 5.5-inch travel |
| Rear Suspension | Pro-Arm single-side swingarm with Pro-Link single shock with computer-controlled spring-preload adjustment with two memory presets |
| Front Travel | 3.5 in (89 mm) |
| Rear Travel | 5.1 in (130 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc |
| Rear Braking System | Single disc |
Tires
| Wheels | Dunlop Sportmax Roadsport 2 tires |
| Front Tire | 120/70-17 |
| Rear Tire | 160/60-17 |
Dimensions
| Seat Height | 30.1 in (765 mm) |
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 41.2" h |
| Rake / Trail | 79° |
| Wheelbase | 50.6 in (1,285 mm) |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 4 gal (15.14 L) |
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
Weights
| Dry Weight | 249 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | |
| Lighting | Twin LED headlamp |
| Instrumentation | Analogue-style tachometer and multi-function dual-window LCD screen |
What type of fuel does a 2025 Honda Navi use?
A 2025 Honda Navi uses Gasoline.
How much torque does a 2025 Honda Navi have?
A 2025 Honda Navi has 9 lb-ft torque.
What engine does the 2025 Honda Navi have?
The 2025 Honda Navi is equipped with a 109cc 4-stroke I1 engine.
What is the wheelbase of the 2025 Honda Navi?
The 2025 Honda Navi has a wheelbase of 50.6.
What type of engine does the 2025 Honda Navi have?
The 2025 Honda Navi is equipped with a 4-stroke engine.
What type of starter does the 2025 Honda Navi have?
The 2025 Honda Navi is equipped with a Electric & kick starter.
What is the 2025 Honda Navi compression ratio?
The 2025 Honda Navi has a compression ratio of 9.5:1.
Does the 2025 Honda Navi have Automatic climate control?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Honda Navi have Backup camera?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Honda Navi have Heated seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Honda Navi have Apple CarPlay?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Honda Navi have Android Auto?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Honda Navi have Bluetooth?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Honda Navi have Keyless entry?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Honda Navi have Push start?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Push start.
Does the 2025 Honda Navi have Navigation?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Honda Navi have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Honda Navi have Leather seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Honda Navi have Wireless phone charging?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Honda Navi have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Honda Navi have Wifi hotspot?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Honda Navi have Third row seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Honda Navi have Tow package?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Honda Navi have Head up display?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Honda Navi have Cooled seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Cooled seats.


